Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од Супер женската и Првата машка лига (ЛИНКОВИ)

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – МЕТАЛУРГ (Супер женска лига)

КУМАНОВО – ДЕСПИНА (Супер женска лига)

АЛКАЛОИД – КИЧЕВО (Прва машка лига)

Од 19 часот денеска се играат три натпревари од кои два се во Супер женската лига, а еден во Првата машка лига. Кај дамите се очекуваат интересни средби на кои би требало да има неизвесен ракомет. Ѓорче игра против Металург, додека Куманово ја пречекува Деспина. Во Првата лига, пак, Алкалоид игра против Кичево и е голем фаворит за победа.