Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите на Ф4 за пионери (ЛИНКОВИ)

НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО

ГРК ТИКВЕШ – МЕТАЛУРГ

ФИНАЛЕ

КЛ 7 – СТРУГА

Откако денеска во утринските термини беа одиграни полуфиналните дуели следуваат средбите за 3. место и финалето во конкуренција на пионери. Први на терен ќе бидат ГРК Тиквеш и Металург кои загубија на полуфиналните средби, додека за пехарот ќе се борат тимовите на КЛ 7 и Струга.