Гледајте ВО ЖИВО: Ѓорче Петров – Спартак, Стружанка – Вардар, Шампион – Гевгелија (ЛИНКОВИ)

Точно на пладне, ракометарките на Ѓорче Петров во рамките на последното коло од Женската лига, го пречеуваат Спартак, додека од 12:30 во Струга, тимот на Стружанка го пречекува досега непоразениот Вардар. Од 14:00 часот, Шампион ја пречекува Гевгелија и мора да ја победи за да остане во трка по место во плеј-оф. Трите меча може да ги гледате на линковите во продолжение...