понеделник, октомври 23, 2023

ВЛОГ 2: Иднината на македонската “кезилабда”, студенилото во Дебрецин и неуморните навивачи (ВИДЕО)

Машката ракометна репрезентација загуби од Словенија на стартот на Европското првенство во Унгарија и Словачка со 27-25. На мечот видовме машка борба, видовме како ќе изгледа македонската "кезилабда" (ракомет) во иднина без Кире Лазаров на теренот. Навивачите иако не во голем број, како и секогаш беа во елемент и ја дадоа поддршката од трибини во ладниот Дебрецин...