Валтер: Очекувам тежок меч против Мешков, Суси ќе добие минутажа (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер ја стартуваше сезоната со трофеј на Струшкиот турнир, откако во финалето на пенали славеше против словенечкиот Целје со 7-6. Данскиот стратег Ларс Валтер вели дека неговиот тим е уморен откако одигра четири меча во пет дена, но посакува добар натпревар во четвртфиналето на регионалната СЕХА лига против Мешков Брест и најави деби на новото засилување Мохамед Суси. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...