Будимир за 24Ракомет ТВ: Титулата со Кометал ЃП е најубавото нешто во мојата кариера (ВИДЕО)

Ракометарката што го постигна клучниот гол против Ларвик за пласман на Кометал Ѓорче Петров во големото финалето во сезоната 2001/22 против Ференцварош е Андријана Будимир. Таа по настапите за Шлагелсе, Валенсија и Подравка, се врати во Македонија и сега работи во машкиот клуб Скопје, како и со девојките во истиот клуб во младите категории. Таа со задоволство се потсети на шампионската сезона на Кометал Ѓорче Петров....