Борко собра 15 одбрани против Порто, погледнете ја најубавата (ВИДЕО)

Борко Ристовски и Тимур Дибиров имаа одлични партии во дресот на Вардар, но тоа сепак не беше доволно за нешто повеќе од пристоен пораз. Борко запиша 15 интервенции, кои на крајот нема да се паметат со оглед на тоа што Вардар загуби со 27-24. Сепак, погледнете ја најубавата одбрана уште еднаш....