понеделник, јануари 24, 2022

Бомбач за 24Ракомет ТВ: На Вардар му треба само време и сите коцки ќе се сложат (ВИДЕО)

Унгарскиот првак ПИК Сегед славеше на гостувањето кај Вардар со 27-30 во осмото коло од Лигата на шампионите, а еден од најдобрите на теренот беше Деан Бомбач. Тој вели дека било прекрасно да се игра во атмосфера каква што има во Скопје и дека Вардар со новиот проект ќе се врати на старите патеки. Целосната изјава на Бомбач погледнете ја во видео прилогот...