Атракција на Сара Ристовска – во НБА стил, од зад грб смести топка во гол (ВИДЕО)

Тимот на ЦСКА Москва, каде што игра македонската репрезентативка славеше против Звезда во рускиот шампионат со 40-30. Десното крило на овој меч постигна четири гола, а еден беше посебно аткративен. Во НБА стил, Ристовска погоди во контра од зад грб во голот на ривалот. Погледнете...