АТРАКЦИЈА на Ојлески – даде гол со шрауба од крило (ВИДЕО)

Ракометарите на Еурофарм Пелистер славеа на гостувањето кај Бутел Скопје со 29:26 на натпревар од Супер лигата. Битолскиот тим не дозволи изненадување и освои планирани бодови. Левото крило на Еурофарм Пелистер, Гоце Ојлески постигне несекојдневен погодок од неговата позиција во тој момент за ирамнување на 7:7. Од тешка позиција и мал агол усепа со шрауба да го совлада противничкиот голман. Погодокот може да го погледнете во следното видео...