Атракција на битолчани: Секељ асистира, Божиќ Павлетиќ во скок погоди против Бутел (ВИДЕО)

Ракометарите на Бутел Скопје и Еурофарм Пелистер го играат второто полуфинале во Купот на Македонија. Битолчани постигнаа атрактивен погодок преку Божиќ Павлетиќ, откако Секељ одбрани еден удар, упати долга топка кон хрватското десно крило, а овој во скок ја прифати и го совлада Блажески. Погледнете....