Атракција во Охрид: Ивановски подели НБА асистенција, Чагаљ лесно реализираше (ВИДЕО)

Ракометарите на Охрид победија и 11 пат по ред во Суперлигата. На домашен терен славеа над Јуниор КВ со 30-21. Момент кој заслужува да биде одбележан е погодокот на Игор Чагаљ, кој дојде по асистенцијата на средниот бек Мартин Ивановски. Погледнете како во НБА стил асистираше младиот охриѓанец....