АТРАКТИВЕН цепелин на радовишани: Паунов асистира од гол на гол, Ристов во скок погоди (ВИДЕО)

Радовиш без мног проблеми се справи со Шампион во баражот за Супер лигата и го совлада со 37:20 со што си обезбеди нова сезона во елитното друштво. Радовишани доминраа во текот на сите 60 минути, а имаше простор и за актракции. Еден таков момент се случи уште во почетните минути кога после еден неуспешен напад на Шампион, голманот на Радовиш фрли долга топка во контра која ја прифати Ристов и во скок реализираше. Како излгедаше тоа може да погледнете во следното видео...