Ако не е Трајкоски, тогаш е Чаневски – со ТОП 5 одбрана на колотo (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер загуби третпат во Лигата на Европа, овојпат од Тримо Требње со 28-24. Голманите на битолчани можеби не беа на нивото од претходните натпревари, но една од одбраните на Градимир Чаневски се најде во ТОП 5 на колото, избор што го прави медиа тимот на ЕХФ. Погледнете...