АЕК подобро се снајде на жешкото сонце во Струга (Фотогалерија)

СТРУГА 2022: Струга – АЕК

На грчки АЕК повеќе му одговараше силното сонце на отвореното игралиште во Струга, па лесно и без поголеми проблеми го победи домаќинот со 30-15. Домаќините пружија само делумно отпор. Сега тимот од Атина ќе чека поситивни вести од другите ривали во групата и утре ќе игра против Еурофарм Пелистер можеби и з апласман во финалето.