Малку фалеше за прва битолска радост во ЛШ – нови шанси ќе има напролет (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Еурофарм Пелистер – Загреб

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер повторно одигра меч во кој иако губеше, се врати во игра, израмни, ама на крајот остана без бодови и на средбата со Загреб во 10 коло од група А од ЕХФ Лигата на шампионите. Хрватскиот тим триумфираше со 23-22 (13-10) со што се искачи на 6 место на табелата, но сега има само еден бод помалку од ПСЖ и ПИК Сегед. Битолчани останаа на последното место без освоен бод, а следните натпревари во елитната конкуренција ќе ги игра во пролетниот дел од сезоната