РК ВАРДАР НЕГОТИНО

СУПЕРЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
114140042
214110333
314100430
41481525
51452717
61441913
71410133
81410133

РК ВАРДАР НЕГОТИНО

РК Вардар, од Неготино, е македонски ракометен клуб кој се натпреварува во македонската Суперлига од сезоната 2022/2023.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Петар Ангелов Диви повторно ќе го води Вардар Неготино

Легендарниот македонски чувар на мрежата, Петар Ангелов Диви, се враќа на клупата на Вардар Неготино за пролетниот дел од сезоната. Ангелов ќе биде во двојна...

Се разделија Владимир Глигоров и Вардар Неготино

Тимот на Вардар Неготино и тренерот Владимир Глигоров се разделија по крајот на есенскиот дел од сезоната во Суперлигата. Договорот е прекинат спогодбено и двете...

Неготинци со трофеј на меморијалниот турнир „Илија Ѓорѓиев Манџата“ – Ацев е нај голман,...

Денеска во Неготино се одржа четвртото издание на меморијалниот турнир „Илија Ѓорѓиев Манџата“ со учество на четири екипи од Македонија. Трофејот го освоија домаќините,...

Неготинци пружија отпор, но Охрид си замина со три бода!

Ракометарите на Охрид во последното коло од регуларниот дел од Суперлигата на гостувањето кај Вардар Неготино триумфираа со 27:21. Охриѓани на овој натпревар беа...

Цејовиќ и Озтурк едногласни: Сакаме победнички крај на полусезоната

Во натпреварот од последното коло од Суперлигата, Охрид в петок гостува кај Вардар Неготино. Двете екипи во натпреварот влегуваат после убедливите победи во Купот...