РК Младост 1977

СУПЕРЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
11290327
21281325
31271422
41261519
51251616
6123099
71220106

РК Младост 1977

Екипата од Богданци е формирана во 1977 година, а најголемите успеси во Македонија и Европа ги постигна под името Младост кој крајот на минатиот век. Младост по подолга пауза се враќа во елитната македонска Суперлига, а амбициите во клубот за новата сезона се поврзани со обезбедување на сигурно место во врвот на македонскиот ракомет и за наредната година.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Младост се екипира – Роглев ќе му асистира на Стоилов, Динов оди во пензија

Тимот на Младост Богданци кој минатата сезона се врати во суперлигашкото друштво по долга пауза, по само една година повторно ќе игра во Првата...

Од Младост Богданци во Асобал лигата

Белорускиот интернационалец Никита Лошчаков, кој дел од минатата сезона ја мина во Младост Богданци, направи трансфер во Шпанија. Лошчаков потпиша договор на една сезона со...
video

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од Ф4 за кадети (ЛИНКОВИ)

НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО (ВАРДАР - СТРУГА) https://youtu.be/qqSr0r0edg8 ФИНАЛЕ (МЛАДОСТ - МЕТАЛУРГ) https://youtu.be/mGusFi1iWqc

Странците заминаа од Богданци

Екипата на Младост од Богданци во следната сезона ќе продолжи со свој играчки кадар, односно домашни играчи. Интернационалците Александар Лупашко, Микита Лошчаков и Руслан Гончаров...

Митко Стоилов кажува крај – денеска ќе го одигра последниот натпревар во кариерата!

Поранешниот македонски репрезентативец Митко Стоилов денеска ќе ја заврши играчката кариера. Стоилов ќе го одигра последниот натпревар во дресот на Младост на гостувањето во...