РК Младост 1977

СУПЕРЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
133009
233009
332016
442026
541033
641033
730030

РК Младост 1977

Екипата од Богданци е формирана во 1977 година, а најголемите успеси во Македонија и Европа ги постигна под името Младост кој крајот на минатиот век. Младост по подолга пауза се враќа во елитната македонска Суперлига, а амбициите во клубот за новата сезона се поврзани со обезбедување на сигурно место во врвот на македонскиот ракомет и за наредната година.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Одложен е натпреварот меѓу Младост и Металург!

Едниот од трите натпревари што требаше да бидат на програмата утре од 5. коло во групата Б од Суперлигата е одложен. Станува збор за средбата...

Од Богданци реагираат: На судии со меѓународно искуство не им доликува такво однесување (ФОТО)

Ракометарите на Младост 1977 загубија трет пат по ред во Суперлигата. По победата над Тиквеш, новиот суперлигаш од Богданци нанижа три порази. Најпрво загубија во...

Богданци неосвоива тврдина за кавадарчани – Младост со драматичен триумф над Тиквеш

Повратникот во суперлигашката конкуренција, Младост Богданци, ја оствари првата победа во елитното друштво. Во салата „Млаз“ во интересен натпревар беше совладана екипата на Тиквеш...

После повеќе од три години македонскиот ракомет повторно на МТВ

Утрешниот старт на сезоната во Супер машката лига означува не само враќање на официјалните натпревари на домашно тло туку и враќање на домашниот ракомет...

Младост го положи последниот тест пред стартот на Суперлигата

Екипата на Младост Богданци славеше на последниот пријателски натпревар пред стартот на Суперлигата. Избраниците на Мите Стоилов славеа убедлива победа над прволигашот Вардар Неготино со...