РК АЕРОДРОМ

СУПЕРЛИГА

РК АЕРОДРОМ

РК Аеродром, од Скопје, е македонски ракометен клуб кој ќе се натпреварува во Супер Машка лига од сезона 2023/2024.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Тиквеш со сигурен триумф кај Аеродром

Ракометарите на Тиквеш на гостувањето во Аеродром кај истоимената екипа триумфираа со 39:29 во натпревар од второто коло од суперлигашката конкуренција. Тиквеш уште во првите...
video

Емотивно славје – аеродромци му ја посветија победата на починатиот Штурче (ФОТО)

Еден од дебитантите во Супер лигата, Аеродром, со победа го започна настапот во македонската елита, откако на гости во Куманово против истоимената екипа триумфираше...

Прво, па машко – Аеродром со победа дебитираше во елитата!

Екипата на Аеродорм, која е дебитант во Супер лигата, со победа го започна настапот во најквалитетното натпреварување во Македонија, откако на гостувањето во Куманово...

„Пласманот во Супер лигата е своевидна историја за Аеродром“

Ракометарите на Аеродром утре со дуел против Куманово ќе го започнат дебитанскиот настап во Супер лигата. Аеродром пласманот во суперлигашкото друштво го обезбеди, откако во...

Богдановски: Желни сме за докажување – ги почитуваме сите, но од никој не се...

Новиот суперлигаш Аеродром ќе го има дебитанскиот настап во најсилното натпреварување во Македонија. Клубот кој главно се потпира на млади играчи ќе има за...