понеделник, јануари 25, 2021

РК ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
112120036
21280424
31261519
41251616
51250715
61231810
71211104

РК ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА

Ракометниот клуб Јуниор Кисела Вода започна како филијала на РК Металург за млади и талентирани играчи, и успешно настапуваше во Првата и македонската супер лига. Клубот од 2017 се сели во населбата Кисела Вода, со нов почеток и освежена управа го продолжува ракометниот пат. Во 2020 година Јуниор се пласираше во најсилната македонска конкуренција, повторувајќи го успехот од минатото кога под називот Металург Јуниор имаше забележителна улога во елитното македонско друштво.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Кавадарчани имаат нов голман: Александар Стојаноски потпиша за Тиквеш

Искусниот чувар на мрежата Александар Стојаноски е нов член на тимот на Тиквеш од Кавадарци, на кој ќе се обиде да му помгне да...

Пролет финишираше со есенскиот дел, на пауза оди со висока победа

Ракометарите на Пролет освоија нови три бода откако денеска во заостанатиот натпревар против составот на Јуниор Кисела вода стигнаа до триумф од 34:20. Со целосна...

Јуниор продолжува на искуство: Магдинчев останува на клупата во Кисела Вода

Ристо Магдинчев, тренер со богато ракометно искуство зад своето име ќе ја води екипата на Јуниор Кисела Вода и во пролетниот дел од сезоната...