РК ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
1431010
2431010
343019
442117
541033
641033
740222
840131

РК ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА

Ракометниот клуб Јуниор Кисела Вода започна како филијала на РК Металург за млади и талентирани играчи, и успешно настапуваше во Првата и македонската супер лига. Клубот од 2017 се сели во населбата Кисела Вода, со нов почеток и освежена управа го продолжува ракометниот пат. Во 2020 година Јуниор се пласираше во најсилната македонска конкуренција, повторувајќи го успехот од минатото кога под називот Металург Јуниор имаше забележителна улога во елитното македонско друштво.

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Лесни бодови за Еурофарм Пелистер од гостувањето кај Јуниор Кисела Вода

Еурофарм Пелистер имаше лесна задача на гостувањето во Скопје кај Јуниор Кисела Вода откако во рамките на петтото коло запиша нови три победнички бода...

Секстет засилувања за Јуниор КВ, дојдоа и два бека од Србија

Тимот на Јуниор Кисела Вода со бод на гостински терен кај Радовиш ја стартуваше новата сезона во која направи камбек во суперлигашката конкуренција. На...

Котевски се врати, Јуниор КВ стартуваше со подготовките за новата сезона (ФОТО)

Еден од повратниците во Суперлигата, Јуниор КВ, вчера означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона. Клубот минатата сезона во прволигашкото друштво заврши веднаш зад...
video

Гледајте ВО ЖИВО: Јехона – Јуниор КВ, Младост – Куманово (ЛИНКОВИ)

https://www.youtube.com/watch?v=O6Syp65SIUI&ab_channel=RFMHANDBALL https://www.youtube.com/watch?v=vsXOS66p2IU&ab_channel=RFMHANDBALL

Серафимов го водеше дебитантот до триумф над Јуниор КВ

Дебитантот во Првата лига, Алкалоид, со победа го заврши настапот во регуларниот дел во прволигашкото друштво откако на свој терен обезбеди лесен триумф против...