ЕХФ ги одбра најубавите голови на колото во ЛШ (ВИДЕО)

Натпреварите од 6. коло во Лигата на шампионите донесоа интересни резултати, но и многу убави потези и погодоци.

Висла Плоцк ја запиша првата сезонска победа во елитата, откако на свој терен триумфираше над Целје, а еден од предводниците во полскиот вицепрвак беше искусниот Михиќ.

Токму Ловро Михиќ го има најубавиот гол во 6. коло од Лигата на шампионите, а место во ТОП 5 имаше уште за головите на Митја Јанц од Целје, Микел Хансен од Алборг, Фабио Магаљеш од Порто и Мигел Мартинез од ПИК Сегед.

Во продолжение погледнете ги најубавите голови од 6. коло од европската елита.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EHF Champions League (@ehfcl)