4.000 навивачи пееја – „Ако одам во Битола“ ечеше во „Боро Чурлевски“ (ВИДЕО)

Навивачката група на Еурофарм Пелистер, „Чкембари“, денеска го слави својот 38 роденден, кој беше одбележан со кортео низ Широк Сокак, а пред стартот на дуелот со Кил од Лигата на шампионите во преполната сала „Боро Чурлевски“ ечеше неофицијалната химна „Ако одам во Битола“. Погледнете....