🎥Нова мајсторија на Лазаревски – „атракција“ против Пролет

 

Ракометарите на Вардар во натпревар од 2. коло од плеј-оф фазата немаше проблеми против Пролет и триумфираше со 32:18. Еден од најдобрите во редовите на „црвено-црните“ беше кружниот напаѓач Милан Лазаревски, кој во мрежата на гостите постигна четири погодоци. Еден од погодоците на Лазаревски беше постигнат на атрактивен начин, по асистенција на средниот бек Мартин Карапалевски. Погледнете...