🎥Гонзалез: Знаевме што нѐ очекува во Битола

Екипата на ПСЖ славеше во Битола кај македонскиот шампион Еурофарм Пелистер со 31:25 во натпреварот од 11 коло во Лигата на шампионите. Францускиот тим победата ја обезбеди уште во првиот дел и во вторите 30 минути немаше големи проблеми да ја одржува стекнатата предност. Тренерот на ПСЖ, Раул Гонзалез, вели дека добро ги подготвил своите избраниците за играњето пред битолската публика. Целосната изјава на Гонзалез погледнете ја во видео прилогот...