Џонов со гол првенец на големите настани (ВИДЕО)

Мечот со Норвешка беше прв официјален на големите натпреварувања за левиот бек на Пролет, Иван Џонов. Покрај Петров и Стојковиќ, и Џонов го постигна својот гол првенец за Македонија на големите настани. Во една соло акција во последната минута, Џонов го совлада норвешкиот голман Северас. Погледнете го погодокот на македонскиот репрезентативец...