Јоноски за 24Ракомет ТВ: Ме влече уште, се чувствувам уште дел од овој тим (ВИДЕО)

Ракометарот кој до петокот беше дел од рекордерите според бројот на настапи на Европските првенства, Ацо Јоноски е дојден во Виена и денеска им даде поддршка на своите помлади колеги. Вели дека и понатаму се чувствува како дел од овој состав со кој беше долго време и дека денеска ќе навива за победа против Чешка. Комплетната изјава можете да ја погледнете во видеото.