Јевтиќ за 24Ракомет ТВ: Мислам дека сме на прав пат (ВИДЕО)

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што ќе биде активен во вторник на 22 август 2023.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Последниот натпревар од групната фаза на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ за Бутел значеше нов пораз откако по Еурофарм Пелистер беше совладан и од екипата на Татран од Прешов со 32-25 (16-16). Натпреварот го одлучи финишот на првиот и средната на вториот дел. Кружниот напаѓач на Бутел, Владимир Јевтиќ, за 24Ракомет ТВ даде своја анализа за поразот од словачкиот вицепрвак и ги истакна своите очекувања за претстојната сезона, во која неговиот тим ќе атакува на подобар пласман од лани. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....