Шилегов како фурија, истрча од гол до гол и со атракција го матираше Матовиќ (ВИДЕО)

Охрид стигна до убедлива победа на дуелот со големиот ривал Струга од 11 гола разлика, 29-18. Еден од најдобрите поединци на теренот беше десното крило Мице Шилегов, кој на стартот на вториот дел пресече една топка, истрча од гол до гол и со шрауба го матираше противничкиот голман Матовиќ. Погледнете....