Шеваљевиќ за 24Ракомет ТВ: И ние и Македонците ги сакаме своите држави и ќе оставиме срце на терен

Поранешниот вардарец и репрезентативец на Црна Гора, Васко Шеваљевиќ имаше многу проблеми со коронавирусот, но сепак ќе биде во составот против Македонија во второто коло од ЕП. Левиот бек од дуелот со Македонија очекува голема борба во текот на сите 60. минути и вели дека ова е најзаначајниот натпревар на Црна Гора на ова ЕП. Исто така напомена дека и младите ракометари на Македонија имаат квалитет и покрај тоа што Кире Лазаров нема да игра сепак очекува многу тежок меч. Комплетната изјава на Шеваљевиќ за 24 Ракомет ТВ погледнете ја во видеото...