Циндриќ за 24Ракомет ТВ: Барселона е најголем клуб во Европа, но никаде не е како во Скопје (ВИДЕО)

Селекцијата на Хрватска игра одлично на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Еден од најголемите адути на селекторот Лино Червар е средниот бек на Барселона и некогашен играч на Вардар, Лука Циндриќ. За 24Ракомет ТВ тој говореше за очекувањата од настапот на неговата селекција на ЕП, од дуелот со Германија, како и за трансферот во Барселона.