Цвитковиќ за 24Ракомет ТВ: Татран Прешов дојде во Охрид за да победува (ВИДЕО)

Повеќе детали за турнирот во Охрид 2023, вести, табели, резултати, претставување на екипите, распоред на натпреварите,… ќе можете да најдете во делот посветен за турнирот на www.24rakomet.mk во главното мени на страната што ќе биде активен во вторник на 22 август 2023.

.

Следете не на нашата страница на Facebook и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет и добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон.
Можете и да коментирате, да ги кажете вашите размислувања под секоја објава на веста на Вибер.

Екипата на Татран Прешов во текот на вчерашиот ден одигра нерешено на својот прв настап на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ во Охрид. Словачкиот вицепрвак иако се наоѓаше на чекор до победа, сепак, попушти во финишот и ремизираше со Металопластика, 24:24. Голманот на Татран Прешов, Марио Цвитковиќ, за 24Ракомет имаше пофални зборови за ракометарите од Шабац и се надева дека на дуелот со Еурофарм Пелистер неговиот тим ќе се израдува на победа. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...