понеделник, октомври 23, 2023

Цветановска за 24Ракомет ТВ: Трофејот се врати таму каде што припаѓа (ВИДЕО)

Тимот на Куманово славеше во финалето од женскиот Куп во драматичен натпревар против Вардар со 32-31 и го освои трофејот. Кружниот напаѓач Сара Цветановска беше една од најдобрите на теренот и се радува што трофејот се врати во Куманово. Целосната изјава на Цветановска погледнете ја во видео прилогот....