Филип Лазаров за 24Ракомет ТВ: Секој играч треба да добие шанса и да покаже зошто е во репрезентацијата

Денеска Македонија го игра вториот натпревар на Европското првенство во Австрија, Шведска, и Норвешка, а ривал ќе ни биде селекцијата на Чешка. Поранешниот репрезентативец Филип Лазаров очекува дека нашите ракометари ќе ја минат првата фаза на овој континентален собир. Тој вели дека денешниот меч ќе биде на „се или ништо“, а целосната изјава прогледнете ја во видео прилогот.