Фештата почна на аеродром во 1 по полноќ – илјадници фанови ги пречекаа сребрените Хрвати (ВИДЕО)

Doček u Zagrebu

[UŽIVO] Doček srebrnih kauboja u zračnoj luci: Odmah nakon finala igrači su se uputili u Hrvatsku, gdje ih čekaju vjerni navijači. U ponedjeljak u 12.30h - službeni doček na Trgu bana Jelačića koji možete uživo pratiti na RTL-u. Više: https://sportnet.rtl.hr/vijesti/534248/rukomet-reprezentacija/hrvatski-rukometasi-bit-ce-svecano-docekani-u-ponedjeljak-na-trgu-bana-jelacica/

Публикувахте от Vrijeme je za rukomet в Неделя, 26 януари 2020 г.

Репрезентацијата на Хрватска загуби во финалето на Европското првенство што изминатите 18 денови се одржуваше во Австрија, Норвешка и Шведска. Подобра од избраниците на Лино Червар беше Шпанија, која славеше со 22-20, иако немаше да биде незаслужено и „коцкестите“ да се закитат со златниот медал. Сепак и среброто не беше пречка за ракометарите да бидат пречекани и во 1 по полноќ на аеродромот „Фрањо Туџман“ во Загреб од илјадници фанови. Главната фешта ќе биде во текот на дешениот ден на плоштадот „Бан Јелачиќ“ со почеток во 12:30 часот.