Фалангата е со Македонија во Дебрецин и порачува- Момци одиграјте за Лазаров! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Феникс Арена Дебрецин -Пред првиот дуел на Македонија на ЕХФ ЕУРО2022

Македонија го игра првиот натпревар на Европското првенство 2022. Во Дебрецен во група А селекторот Лазаров ќе дебитира на големите натпреварувања во поинаква улога, но за жал нема да го видиме и на терен. Затоа сите навивачи тука во Дебрецен се сложни во едно „Играјте за Кирил Лазаров.“