среда, февруари 26, 2020

Украинците (се) жалат: Лазаров направи чекори! (ВИДЕО)

Гол Лазарова Україні - пробіжка чи ні?

Переможний гол Лазарова у ворота збірної України визнали найкращим голом дня. Але можливо там була пробіжка? Як ви вважаєте? #ehfeuro2020 #dreamwinremember

Публикувахте от Федерація гандболу України в Събота, 11 януари 2020 г.

Македонија стартуваше победнички на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, откако славеше над Украина со 26-25. Победничкиот гол беше постигнат од капитенот Кире Лазаров во последните секунди од натпреварот, а Украинците се уште не можат да се помират со поразот. На официјалниот Фејсбук профил на Украинската ракометна федерација, се појави видео од последниот гол, со статус на кој тие се жалат дека Лазаров направил чекори, а тоа не било санкционирано. Кој губи има право да се лути...