Трката за титулата допрва ќе се вжештува, шок за шампионот Вардар во Автокоманда (ФОТОГАЛЕРИЈА)

alkaloid – vardar

Новиот суперлигаш Алкалоид го направи најголемото изненадување досега во машката Супер лига победувајќи го Вардар со 22-21 (13-10) со што тимот од Автокоманда фаќа приклучок и во трката за титулата. Ракометарите на Вардар по бледото издание во првиот дел, собраа сили и направија камбек во второто полувреме, но избраниците на Кире Лазаров во клучните моменти беа повеќе пофокусирани, умешно ги користеа грешките на ривалот и се израдуваа на многу важен триумф.