понеделник, октомври 23, 2023

„Топот“ на Хрватот функционира – Мандалиниќ го наполни голот на Тримо (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер води на полувреме со 20-14 против словенечкиот Тримо Требње, а најдобар стрелец е хрватскиот лев бек Стипе Мандалиниќ со седум голови од седум обиди. Покрај погодоците, тој подели и неколку асистенции. Погледнете еден од головите на Мандалиниќ....