Томовски за 24Ракомет: Сериозно си ја сфативме задачата, во финалето ќе има голема борба (ВИДЕО)

Вардар со триумфот против Алкалоид со 31-22 се пласираше во финалето на завршниот турнир во Купот на Македонија. Еден од клучните поединци во победата беше голманот Мартин Томовски со 19 интервенции. Тој вели дека сериозно била сфатена задачата против дебитантот на Ф4 и со максимална посветеност Вардар стигна до победа. Целосната изјава на Томовски погледнете ја во видео прилогот....