Талески: Мечот со Холандија е од животно значење за нас (ВИДЕО)

Македонија денеска ја очекува натпреварот од второто коло на Мундијалот во Полска и Шведска. Ривал е Холандија, а овој меч за нас е од животно значење за нас, вели за 24Ракомет ТВ левиот бек Филип Талески. Натпреварот меѓу Македонија и Холандија се игра од 18:00 часот во „Таурон Арена“. Целосната изјава на Талески може да ја погледнете во видео прилогот....