Талески за 24 Ракомет ТВ: Со заедништво и сплотеност, Вардар може многу да направи (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар прославија триумф на Струшкиот турнир откако во финалниот натпревар славеа дури по продолженија над Еурофарм Пелистер. Филип Талеска одигра одличен натпревар и вели дека ланските цели на Вардар беа остварени, а дека во новата сезона со заедништво и сплотеност, тимот може да направи многу. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....