Талески за 24Ракомет ТВ: Имавме тешка сезона, карактерот што го носи Вардар, секогаш го покажува на терен

Вардар го одбрани трофејот во Купот на Македонија. Со победата над Еурофарм Пелистер од 26-25. Еден од најдобрите поединци во екипата на Вардар, македонскиот репрезентативец, левиот бек Филип Талески потенцираше дека Вардар секогаш оди на победа, а Куп трофејот ќе биде само круна за тешката сезона...