Суперкупот како најава за одлична сезона: Пресврти, драма и еуфорија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Супер Куп 2022: Еурофарм Пелистер го одбрани трофејот

Еурофарм Пелистер го одбрани трофејот во Супер купот откако во драматичен меч во Охрид го победи Вардар со 23-22 (12-12). Последниот удар на Вардар заврши во голманот Марко Кизиќ кој му донесе нов трофеј на тимот. Вардар најави дека има сисли да се бори со битолчани сезонава, бидејќи во голем дел од натпреварот има водство. Ако се суди според овој натпревар не очекува многу многу интересна сезона, особено во пролетниот дел кога ќе се делат трофеите.