Стружани им „продадоа“ атракција на охриѓани – Блажески асистент, Костоски егзекутор (ВИДЕО)

Во овој момент се игра дербито на колото во Суперлигата во кое се среќаваат големите ривали Струга и Охрид. Еден од најубавите погодоци во првиот дел беше дело на левото крило Ненад Костоски, кој по асистенцијата на Бобан Блажески, успеа со цепелин да го совлада голманот на Охрид. Погледнете го атрактивниот погодок....