СТРУГА 2023: Николиќ за 24Ракомет ТВ – Ова е тимска победа, одиме по трофеј! (ВИДЕО)

Тимот на Вардар славеше против Ескилстуна Гуиф со 28-26 и обезбеди место во финалето на Струшкиот турнир. Левиот бек Матија Николиќ беше еден од најдобрите поединци на натпреварот и ги сподели импресиите од средбата со шведскиот тим. Србинот вели дека тој и неговите соиграчи одат по трофејот во Струга. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...