СТРУГА 2023: Костадиновиќ за 24Ракомет ТВ – Овој турнир има посебен шарм (ВИДЕО)

Српскиот тим Динамо Панчево загуби на премиерата на турнирот во Струга од македонскиот вицепрвак Алкалоид со 27-23. Капитенот Милош Костадиновиќ вели дека овие натпревари ќе бидат добра увертира за претстојната сезона и дека играњето на ваков турнир има посебен шарм. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....