СТРУГА 2022: Кога дебитантот Алкалоид ќе го испоти шампионот Вардар – има неизвесност до крај (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СТРУГА 2022: Вардар – Алкалоид

Бранителот на трофејот на Струшкиот турнир, Вардар со победа го отвори новото издание. „Црвено-црните“ малку потешко од очекувањата славеа над Алкалоид со 24-22, иако новиот суперлигаш парираше до самиот финиш. Кога дебитантот Алкалоид ќе го испоти шампионот Вардар - има неизвесност до кра. Натпреварот беше првиот официјален во кариерата на актуелниот македонски селектор Кирил Лазаров, кој за прв пат ќе предводи клупа на еден клуб, Во второто коло вардарци ќе играат против Бутел Скопје, додека Алкалоид ќе се соочи со Целје.