Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Сите 16 ракометари имаа свој придонес во победата над Црна Гора (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија славеше против Црна Гора со 29-20 и дојде на чекор до пласман во главната рунда на Светското првенство во Хрватска. Селекторот Раде Стојановиќ е задоволен од триумфот кој беше остварен со учинок од сите 16 играчи кои ги имаше на располагање. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот.....