Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Сите видоа – изгинавме на терен, но…(ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија по голема борба загуби на премиерниот натпревар на Светското првенство во Хрватска од селекцијата на Норвешка со 27-25. Селекторот Раде Стојановиќ вели дека имаше и трет фактор на овој натпревар и се надева дека тоа нема да биде случај на средбите со Црна Гора и Грузија. Целосната изјава на Стојановиќ погледнете ја во видео прилогот....