Стојановиќ за 24Ракомет ТВ: Нема поединци, ние сме колектив, сите сме заедно (ВИДЕО)

 

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!

Македонија со две победи по ред се пласираше во главната фаза од СП за играчи до 19 години што се одржува во Хрватска. Селкеторот Радослав Стојановиќ има компактен тим кој на секој меч игра до крај. Колективот е тој што победува, а поединците само даваат шмек на оваа сила на младата македонска репрезентација. На различен меч блеснува различен играчл покажувајќи ја разновидноста, и квалитетот што го поседуваат ракометарите. Следни противници на Македонија се Данска и Австрија.